برنامه یاد بعضی نفرات
 
برای اجرای کنسرت «بار دیگر شهری که دوست می داشتم»؛
«گروه موسیقی ایرانی» به رهبری پژمان طاهری به آمل می رود
موسیقی ما - گروه موسیقی ایرانی اول شهریور ماه در سالن اریکه آریایی شهر آمل روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت که «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» نام دارد، تکرار کنسرت سال گذشته همین گروه در گرگان است و قرار است آن اجرا در شهرستان‌های مختلف روی صحنه می‌رود. پژمان طاهری در این باره به خبرنگار موسیقی ما گفت: در سال گذشته و به مدت چهار شب در سالن فخرالدین اسعد گرگانی اجرا داشتیم که‌‌ همان اجرا را قرار است به آمل و دیگر شهرستان‌ها ببریم.

وی با اشاره به اینکه اجرای گروه ایرانی در این شهر‌ها شامل سه بخش خواهد بود افزود: در بخش اول قطعه‌ای ساخت برادرم اردوان طاهری است که فرم جدیدی از آهنگسازی در آن تجربه شده و بر روی شعری از اخوان ثالث تحت عنوان «آواز چگور» اجرا می‌شود. این بخش بیست و چند دقیقه به طول می‌انجامد و در اجرای سال گذشته همراه با تصویر به مرحله اجرا درآمد. بخش دو و سه در آواز دشتی است که از ساخته‌های من است و مثل سال گذشته خوانندگی آن‌ها به عهده محمد صالحی است.

پژمان طاهری (سنتور)،اردوان طاهری(سه تار)صاحب وردان (سنتور باس)، هدایت اسماعیلی، مهدی خلیلی و حدیثه قیطانچی (تار)، سهیل حسینی (تار باس)، پوریا میدانی (عود)، اسماعیل شافعی (نی)، علی فرهادی حنیف اسماعیلی (کمانچه)، امیر اسدی (تنبک)، صمد حسینی (تنبک)، الیاس حاجی کریم (دف، کوزه، زنگ و ضرب زورخانه و در بعضی قطعات رباب)، مهدی کریمی (دایره و در اکثر قطعات کمانچه)، بابک خادم لو (سه تار) نوازندگان گروه موسیقی ایرانی هستند.

گفتنی است دکتر پژمان طاهری پیش از این نیز آثاری را با خوانندگانی چون استادان محمدرضا شجریان، محمدرضا لطفی، شهرام ناظری، علی اصغر شاهزیدی و همچنین همایون شجریان و علی رضا قربانی به اجرا در آورده است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 تیر 1393 - 17:32

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «گروه موسیقی ایرانی» به رهبری پژمان طاهری به آمل می رود | موسیقی ما