برنامه یاد بعضی نفرات
 
با همراهی داریوش پیرنیاکان و بهنام سامانی
حمیدرضا نوربخش در لندن خواند
موسیقی ما - داریوش پیرنیاکان، حمیدرضا نوربخش و بهنام سامانی کنسرتی در تالار «کاکبیت تئاتر» لندن برگزار کردند. این اجرا که در دو بخش آواز ابوعطا و دستگاه ماهور اجرا و با استقبال هنرمندان همراه شد، «حمیدرضا نوربخش» برای «محمدرضا شجریان» آرزوی سلامتی کرده و «مرغ سحر» را به یاد او برای مخاطبان به اجرا درآورد.
 
در بخش نخست این کنسرت، نوربخش با انتخاب اشعاری از سعدی، حافظ و عراقی قطعات آوازی، دوبیتی‌خوانی و دو تصنیف «آتش دل» و «سرو خجل» را با همراهی سه تار پیرنیاکان و تمبک سامانی اجرا کرد. در بخش دوم نیز که در دستگاه ماهور انجام شد، بعد از مقدمه و ساز و آواز، قطعاتی از ساخته‌های داریوش پیرنیاکان از جمله «چهار مضراب بازگشت» و تصنیف «بی وفا» با اشعاری از حافظ، شهریار و مولانا اجرا و در پایان نیز تصنیف «زدست محبوب» ارائه شد. در این قسمت پیرنیاکان با ساز تار به نوازندگی پرداخت.
 
در این کنسرت علاوه بر حضور هم‌وطنان ایرانی، برخی چهره‌های فرهنگی از جمله «جین لویسون» محقق موسیقی ایرانی و «لئونارد» استاد فرهنگ و ادبیات فارسی نیز حضور داشته و بعد از اتمام برنامه به گپ و گفت با هنرمندان پرداختند.
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 تیر 1396 - 13:38

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حمیدرضا نوربخش در لندن خواند | موسیقی ما