برنامه یاد بعضی نفرات
 
توضیحات عضو هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر درباره اقدامات این صندوق
حمیدرضا نوربخش: مشکلات بیمه هنرمندان برطرف شد
موسیقی ما - «بیمه هنرمندان با پیگیری‌های خانه موسیقی و دیگر صنوف هنری مجدداً راه‌اندازی و مشکلات بیمه هنرمندان برطرف شد.» این خبر را «حمیدرضا نوربخش»، مدیر عامل خانه موسیقی داده و می‌گوید: «همان‌طور که همه در جریان بودند به دلیل بدهی‌ای که صندوق هنرمندان به سازمان تامین اجتماعی داشت، از اواخر دولت دهم روند بیمه هنرمندان متوقف شد. بنابراین سازمان تامین اجتماعی روند بیمه هنرمندان را متوقف کرد و آن را موکول به تسویه حساب کرد.  با استقرار دولت یازدهم هم وعده‌هایی برای تسویه بدهی داده شد که تا اواخر سال گذشته به انجام نرسید. اواخر سال گذشته با پیگیری‌های دکتر «صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این مساله به سرانجام رسید.  صنوف در تصمیم‌گیری‌های صندوق دخیل شدند و سه صنف تاتر، موسیقی و سینما به عضویت هیئت مدیره صندوق هنرمندان در آمدند. مقرر شد که این بدهی‌ها تسویه شود و بیمه هنرمندان مجدداً راه‌اندازی شود.»
 
عضو هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر گفت: «خوشبختانه در اردیبهشت ماه جلسه‌ای در تالار وحدت با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین آقای دکتر نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی برگزار شد که در آنجا آقای دکتر نوربخش اعلام کردند که بدهی‌ها تسویه شده و روند بیمه مجدداً ادامه پیدا کرد. آن لیست‌هایی که در این چهار پنج سال نگه داشته شده بود و روند آن به تعویق افتاده بود، الان با سرعت در حال انجام است. همچنین سهمیه‌ای چند هزار نفری هم علاوه بر این‌ها از تامین اجتماعی گرفته شده و فکر نمی‌کنم هیچ هنرمندی باقی بماند که بیمه نشود. مسائل دیگری از جمله برخی تسهیلات و وام‌ها نیز در دستور کار است که در صندوق بهبود ببخشیم و این مسائل هم تسریع می‌شود که بتواند مشکلی را از اهالی هنر حل کند.»
 
مدیرعامل خانه موسیقی در خصوص بیمه تکمیلی اعضای خانه موسیقی گفت: «سال گذشته قرارداد خوبی با بیمه ایران داشتیم و امسال هم تلاش داریم در قراردادی که می‌بندیم قطعاً خدماتی که بیمه تکمیلی عرضه می‌کند بهترین کیفیت را داشته باشد. ما یک آمارسنجی کردیم از اینکه چه سرویس و خدماتی بیشتر مورد نیاز و مورد درخواست بوده و سعی کردیم که آن بخش‌ها تقویت شود. ممکن است برخی جراحی‌های خاص بوده که خیلی مورد نیاز نبوده ولی یک خدمات ویزیت یا مثلاً دندانپزشکی بیشتر مورد نیاز بوده و امیدواریم به بخش‌های مورد نیاز بیشتر توجه شود.»
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 تیر 1396 - 14:36

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حمیدرضا نوربخش: مشکلات بیمه هنرمندان برطرف شد | موسیقی ما