برنامه یاد بعضی نفرات
 
در دو بخش رقابتی و غیررقابتی
فراخوان جشنواره آواها و نواهای آیینی «ایثار» منتشر شد
موسیقی ما - جشنواره آواها و نواهای آیینی «ایثار» به عنوان یک رویداد ملی و فرهنگی، دی ماه امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.
 
این جشنواره در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی، 10 دی 1398 در این استان برگزار خواهد شد. «شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار هنری ارزشمند در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی (ایثار اجتماعی)» و «بسط، تعمیق و ترویج هنر آوایی و آیینی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت»، «ایجاد مجموعه (بانک اطلاعاتی) دستاوردهای هنری در حوزه فرهنگ مذهبی، آیینی و عاشورایی با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» و «گسترش زمینه‌های فکری و فرهنگی برای تولید آثار فاخر و ارزشمند هنری با هدف ارتقای بینش و آگاهی جامعه به عنوان مخاطب اصلی این‌گونه از آثار هنری» و «ایجاد گفتمان‌های اجتماعی در این زمینه» از اهداف برگزاری این جشنواره است.

بخش رقابتی در سه گروه آواها، نواها و سرود برگزار خواهد شد که گروه آواها شامل مولودی‌خوانی، مرثیه‌خوانی، توسل خوانی، بیت خوانی (ویژه شهدای نوجوان)، منظومه خوانی، منقبت خوانی، پیش‌خوانی‌های تعزیه، موسیقی آوازی در همه حوزه‌های موسیقی ایرانی (مقامی - ردیف دستگاهی) است.
 
گروه نواها شامل هم‌نوازی ساز و آواز در تمامی حوزه‌های موسیقی ایرانی (اقوام - ردیف دستگاهی) است، همچنین بخش سرود در دو بخش، فرزندان شاهد و ایثارگر و بخش گروه‌های آزاد (سطح جوانان و نوجوانان) شامل گروه‌های سرود استان‌های کشور و در رشته‌های تک‌خوانی، تک‌نوازی، آهنگسازی، مربیگری، شعر و ترانه و همخوانی گروه برتر برگزار می‌شود.

مهلت ارسال آثار و مراجعه علاقه‌مندان و ثبت‌نام در سایت نوید شاهد و دریافت کُد رهگیری ۲۰ آدر ماه جاری و اعلام نتایج آثار منتخب آن پایان این ماه است.
تاریخ انتشار : جمعه 15 آذر 1398 - 14:42

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود فراخوان جشنواره آواها و نواهای آیینی «ایثار» منتشر شد | موسیقی ما