برنامه یاد بعضی نفرات
 
توسط انتشارات ماهور
آلبوم «فاخته» با هنرمندی مرحوم فرامرزپایور منتشر شد
موسیقی ما- آلبوم «فاخته» با هنرمندی مرحوم فرامرزپایور دربرگیرنده شش تک‌نوازی سنتور شامل قطعات ضربی و قطعات آواز توسط نشر ماهور منتشر شد. هم‌‌چنین «ردیف آوازی به روایت عبدالله دوامی» نیز توسط این انتشارات با گردآوری این آهنگ‌ساز بزرگ به بازار آمده است. 

در توضیح این اثر آمده است: آلبوم حاضر دربرگیرنده شش تک‌نوازی سنتور شامل قطعات ضربی و قطعات آواز از استاد فرامرز پایور است. قطعات ضربی همه از ساخته‌های این هنرمند است، جز یک مورد، سه‌مضراب بیداد، نت‌نوشت تمامی آنها در کتب ایشان موجود است.
 
درباره گوشه‌ها هم باید گفت که به‌نظر می‌رسد که آنها به‌صورت بداهه نواخته شده‌اند. البته تعداد گوشه‌ها در هر دستگاه / آواز فرق دارد. برخی مانند دستگاه ماهور بسیار پُرتعداد و مفصل‌اند و برخی هم مانند دستگاه‌های چهارگاه و همایون کم‌تعدادتر و معطوف به شاه‌گوشه‌هایی خاص هستند.
 
«ردیف آوازی به روایت عبدالله دوامی» نیز توسط این انتشارات با گردآوری مرحوم فرامرز پایور منتشر شده است.
 
در توضیح این آلبوم که با آواز رهام شیرمحمدزاده و نوازندگی سه تار محمدرضا شیرمحمدزاده منتشر شده، آمده است: اثر پیش رو اجرایی از ردیف آوازی استاد عبدالله دوامی بر مبنای آوانگاری استاد فرامرز پایور است که سعی شده وفاداری به مکتب و شیوه‌دوامی مبنای اجرا باشد. این اثر در قیاس با اجرایی که از خود استاد در دست است از حیث تعداد گوشه‌ها، مفصل‌تر بودن برخی جملات و تحریرها و نیز استفاده از اشعار متفاوت حاوی مطالب تکمیلی است.
 
برای آن‌که کار، علاوه بر جنبه‌ی آموزشی، جنبه‌ی شنیداری‌هنری نیز داشته باشد، این اثر به صورت ساز و آواز اجرا شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 اسفند 1401 - 14:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «فاخته» با هنرمندی مرحوم فرامرزپایور منتشر شد | موسیقی ما