برنامه یاد بعضی نفرات
 
شامل مجموعه مقالات میان‌رشته‌ای مرتبط با موسیقی ایرانی
«محمدرضا عزیزی» کتاب فراسوی نغمه‌‌ها را منتشر کرد
موسیقی ما- فراسوی نغمه‌ها عنوان مجموعه مقالات میان‌رشته‌ای مرتبط با موسیقی ایرانی است که به همت نشر هنر و علوم دانشگاهی و تألیف محمدرضا عزیزی روانه بازار شده است. این مجموعه مقالات پژوهشی شامل ۹ مقاله در حوزه موسیقی ایرانی است که به تحلیل آثار و نیز شرح رویکردهایی فلسفی مرتبط با این حوزه پرداخته است.
 
 
 
در نوشتار پشت جلد این کتاب آمده است: «مجموعه حاضر حاصل پژوهش‌های مستقل و متعدد مؤلف در طول تحصیل رشتهٔ پژوهش هنر با گرایش هنر والای موسیقی بوده و بهره‌گیری از رهنمودهای حکمی، فلسفی و نظری مرتبط با موسیقی ایرانی، محور ارتباط ساختاری مطالب این کتاب بوده است.»
 
 
در بخش پایانی، سعی نویسنده بر این بوده تا بازتعریفی از واژه سنّت بر مبنای آموزه‌های فلسفی و حکمی در فرهنگ و فلسفهٔ ایرانی-اسلامی ارائه نماید که مشخص شود مقصود از این واژه در بسیاری از مطالب نگارش شده در باب موسیقی سنتی ایران نه به‌معنای تکرار و عادت؛ که به‌معنای نوعی تفکر مقدس و وجودی است که از نهان‌خانهٔ عوالم معرفتیِ هنرمندان این عرصه به گوش مخاطبان این هنر می‌رسد.
 
محمدرضا عزیزی نوازنده، آهنگساز و کاندیدای دکترای پژوهش هنر از دانشکده هنر و معماری واحد تهران است. وی پیش‌تر نیز کتاب تحلیل زیبایی شناسی موسیقی دستگاهی ایران را به همراه پویا سرایی تألیف کرده و سابقه آهنگسازی در اثر موسیقایی سپندِ دل با صدای وحید تاج را در کارنامه دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 12:14

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «محمدرضا عزیزی» کتاب فراسوی نغمه‌‌ها را منتشر کرد | موسیقی ما