برنامه یاد بعضی نفرات
 
نشست کنسرت‌های پژوهشی در خانه هنرمندان برگزار شد
حمیدرضا نوربخش: تمام افراد شاخص آواز با شانس یا اتفاق به این جایگاه رسیده‌اند
موسیقی ما - نشست خبری کنسرت‌های پژوهشی با همکاری خانه هنرمندان و خانه موسیقی امروز با حضور «حمیدرضا نوربخش» در حالی برگزار شد که «مجید رجبی معمار» به علت بیماری در این برنامه حضور پیدا نکرده بود. این کنسرت‌ها قرار است زمینه‌ای برای اجرای گروه‌های موسیقی جوان در خانه هنرمندان باشد که نیمه‌ی دوم سال -از 23 آبان تا 20 دی-  در سالن شهناز برگزار می‌شود. بلیت‌فروشی این اجراها از 14 آبان در سایت تیوال شروع می‌شود.

«حمیدرضا نوربخش» - آوازخوان و مدیرعامل خانه‌ی موسیقی- در این نشست گفت: «بارها گفته‌ام که امروز بیش از همیشه نگران اوضاع موسیقی اصیل هستم.‌ نباید بگذاریم چراغ این هنر خاموش شود. کم نداریم هنرمندان ارزشمندی که در این عرصه هستند و دیده نمی‌شوند. من در چند دهه گذشته چندین‌ خواننده تربیت کرده‌ام‌ که توانایی و پتانسیل بسیار بالایی داشته‌اند، اما خیلی از این خوانندگان نتوانسته‌اند در عرصه موسیقی ظهور و بروزی داشته باشند. افراد بسیار شایسته‌ای در گوشه و کنار کشور هستند که امکان دیده شدن هنرشان‌ را ندارند.»

او می‌گوید جای تاسف است که چهره‌های بسیاری، توانایی بالایی دارند؛ اما نتوانسته‌اند در عرصه‌ی موسیقی فعالیت کنند: «همه‌ی ما می‌دانیم که بضاعت ما در عرصه موسیقی ایرانی فقط چهار یا پنج خواننده نیست؛ اما از آنجا که رسانه‌ی ملی و مدیران دولتی هم هیچ کمکی در این زمینه نمی‌کنند، یک هنرمند باید با چنگ و دندان بجنگد تا بتواند حضور خود را حفظ کند. هدایت، نظارت و حمایت سه وظیفه وزارت ارشاد است اما در زمینه حمایت کاری نمی‌کند.»

مدیرعامل خانه‌ی موسیقی می‌گوید: «به جرات می‌گویم همه کسانی که الان شاخص‌اند یا شانس آورده‌اند یا اتفاقی به چنین جایگاهی رسیده‌اند و یا تیتراژی خوانده‌اند و دیده شده‌اند و در یک بستر طبیعی پیش نرفته‌اند. به نظرم بیش از همه رسانه باید در این زمینه یاریگر باشد. ما در خانه موسیقی سعی کردیم تلاش‌هایی انجام دهیم، هر چند کوچک ولی در حد بضاعت‌مان. چون ما بضاعت زیادی نداریم و به خصوص بضاعت مالی که اصلا نداریم ولی تلاش‌مان این بوده است که به عنوان واسطه فعالیت کنیم و بستری برای جوانان ایجاد کنیم. این جریان ادامه دارد و به خصوص ما بیش از همه با خانه هنرمندان همکاری داشته‌ایم و جای تشکر دارد که این خانه در حد توان یار ما بوده است.»
 
نوربخش در جواب سوال یکی از خبرنگاران که گفت اگر خانه موسیقی نبود، خانه هنرمندان قصد استفاده از فضاهایی را که در اختیار دارد در راستای حمایت از هنرمندان جوان نداشت، گفت: «من هم یکی از اعضای شورای اداره‌کننده خانه هنرمندان هستم و باید از آن دفاع کنم. خانه هنرمندان ایران در بحرانی‌ترین شرایط سال‌های کنونی است تا جایی که دوستان تصمیم گرفتند مدتی فعالیت نکنند. تغییر و تحولات در شهرداری تهران و مسائل و مشکلات اقتصادی چیزهایی است که همه درگیرش هستند. خانه هنرمندان برای اداره خودش، ناچار به صرف هزینه بسیاری است. این نهاد تا به حال عمدتا با کمک شهرداری تهران اداره شده است و بخش کوچکی از درآمدش نیز از فضاهایی چون کافی‌شاپ و رستوران بوده است. این مسائل و مسکلات هست و این گونه نیست که فکر کنید مدیران دست روی دست گذاشته‌اند و نشسته‌اند. در شورای عالی نیز تمام فکر و ذکر ما این است که چگونه می‌شود این نهاد را سرپا نگه داشت.»

کنسرت‌های پژوهشی خانه هنرمندانی نیمه دوم سال ۱۳۹۷ با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موسیقی ایران بر اساس برنامه زیر میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است:
 
  • چهارشنبه ۲۳ آبان، ساعت ۱۹ و ۲۱: گروه «نواگردان» به سرپرستی پویا محمدی
  • چهارشنبه ۳۰ آبان، ساعت ۱۹ و ۲۱: گروه «پرنیا» به سرپرستی حسین پرنیا
  • یکشنبه ۲۵ آذر، ساعت ۲۰ و ۲۲: گروه «شوق» به سرپرستی و خوانندگی مهدی قاسمی
  • چهارشنبه ۲۸ آذر، ساعت ۱۹ و ۲۱: کنسرت هادی حسینی ساز و آواز قاسم رحیم زاده
  • پنجشنبه ۲۹ آذر، ساعت ۲۰ و ۲۲: گروه «دیر» به سرپرستی حمید خبازی
  • یکشنبه ۱۶ دی، ساعت ۱۹ و ۲۱: گروه موسیقی «کاشان» به سرپرستی مجید خلیق
  • پنجشنبه ۲۰ دی، ساعت ۲۰ و ۲۲: گروه «بوم» به سرپرستی سپهر سراجی
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 آبان 1397 - 14:15

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حمیدرضا نوربخش: تمام افراد شاخص آواز با شانس یا اتفاق به این جایگاه رسیده‌اند | موسیقی ما