برنامه یاد بعضی نفرات
 
بر اساس ردیف استاد عبدالله دوامی با گردآوری استاد فرامرزپایور
آلبوم ساقه‌ی خشک بهار ۳ با تار سیاوش ایمانی منتشر شد
موسیقی ما- آلبوم ساقه‌ی خشک بهار ۳ بر اساس ردیف استاد عبدالله دوامی با گردآوری استاد فرامرزپایور و تار  سیاوش ایمانی توسط انتشارات ماهور عرضه شد. این مجموعه در قالب دو سی‌دی منتشر شده است و شامل آواز دشتی، دستگاه نوا، آواز بیات اصفهان، دستگاه راست‌پنجگاه، دستگاه سه‌گاه و دستگاه شور است.

درباره‌ی این اثر، به قلم سیاوش ایمانی می‌خوانیم: «هدف از انتخاب این کارگان، جدای اهمیت و غنای موسیقایی‌اش، نبود نمونه‌ی اجرایی-منتشر شده- برای ساز تار بود. ترجمه‌ی این ردیف- براساس کتاب ردیف آوازی و تصنیف‌های قدیمی به روایت استاد عبدالله دوامی، گردآوری استاد فرامرز پایور- به زبان تار به مثابه تجربه‌ای چالش‌ برانگیز بود. بازاجرایی یک متن مقرر ازپیش‌موجود موسیقایی (در این‌جا ردیف) این امکان را فراهم می‌کند تا مجری با واکاوی اثری برجسته، فارغ از ساختار، به زیبایی‌شناسی متن توجه نماید و حاصل را به چیزی از جنس هنر تبدیل کند. در این راه حتا ممکن است تحولی در کارگانِ اجرایی سازِ تخصصی شکل بگیرد.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 خرداد 1402 - 12:52

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم ساقه‌ی خشک بهار ۳ با تار سیاوش ایمانی منتشر شد | موسیقی ما