برنامه یاد بعضی نفرات
 
تهیه‌کننده اولین کنسرت‌های پاپ دوران کرونا به «موسیقی ما» گفت
محمدحسین توتونچیان: به تنهایی علم‌دار حرکت‌دادن چرخ صنعت موسیقی شدم
موسیقی ما اولین کنسرت‌های پاپ دوران کرونا با حضور مردم در جزیره کیش برگزار خواهد شد. به گزارش «موسیقی ما» گروه «هوروش» و «رضا بهرام» سی مهر و اول آبان در فضای باز آبنمای موزیکال خلیج فارس روی صحنه خواهند رفت. این در حالی است که طی ماه‌های گذشته و پس از شیوع ویروس «کرونا» صرفاً چند کنسرت آنلاین در سبک‌های مختلف برگزار شد. البته در این مدت شاهد چند اجرای محدود با حضور مردم در سبک‌های دیگر هم بودیم که تداوم نداشتند. اجراهای پایان هفته هوروش و رضا بهرام به همت شركت فرهنگي، هنري  «ققنوس» به مدیریت «محمدحسین توتونچیان» برگزار خواهد شد. به بهانه این اتفاق دقایقی را با این تهیه‌کننده گپ زدیم.
 
محمدحسین توتونچیان ابتدا درباره جزئیات این کنسرت‌ها به خبرنگار «موسیقی ما» گفت:«این کنسرت‌ها قرار است در شهری برگزار شود که قرمز نیست و تمامی پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری برنامه‌ها به صورت دقیق رعایت خواهد شد. مجوزهای لازم برای برگزاری هم از سوی اداره محترم اماكن و ستاد مبارزه با کرونا اخذ شده است. لازم به ذكر است که کنسرت‌های گروه هوروش و رضا بهرام در فضای باز برگزار می‌شود و هر خانواده که نسبت به خرید بلیت اقدام نماید، دو صندلی از سمت چپ و راست آنها، مسدود می‌شود. در حالی که هزینه‌های ما نسبت به قبل از سال چند برابر و درآمد حاصل از فروش بليت بخاطر صندلي‌هاي مسدود شده نصف شده است، بلیت‌های این کنسرت‌ها با قیمت پیش از شیوع کرونا به فروش می‌رسد. هدف ققنوس كاملاً فرهنگي است و نگاه ما ترويج فرهنگ موسيقي است. بالاتر از منافع حاصل از برگزاري يك شب كنسرت، به حرکت درآوردن چرخ صنعت موسیقی در كشور است و اينكه و مخاطبان بتوانند بدون دغدغه در این شرایط اقتصادی به کنسرت بیایند.»
 
توتونچيان در ادامه راجع به تداوم اجراهای آینده اعلام کرد:«باعث خوشحالی و ناراحتی است که برخی از دوستان همیشه منتظر هستند که برنامه‌ریزی و اجرا از سوی من انجام شود تا در صورت مثبت بودن ثمره، بعد خودشان اقدام کنند.  هنوز برنامه‌ریزی خاصی از جانب ما برای تداوم برگزاری کنسرت‌ها انجام نشده است. اما در حال حاضر امکان برگزاری کنسرت در استان‌های گرمسیر وجود دارد. البته باید این اجراها در فضای باز باشد که اتفاقاً در استان‌های گرمسیر محل‌هایی برای برگزاری کنسرت‌های فضای باز وجود دارد. به عنوان مثال استان «سیستان و بلوچستان» در حال حاضر براساس اعلام ستاد مقابله با کرونا در شرایط سفید قرار دارد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که در استان‌های گرمسیر از پاییز تا پايان فصل زمستان از لحاظ دمای هوا، شرایط کاملاً مناسبی برای اجراهای فضای باز وجود دارد.»
 
مدير سايت ايران كنسرت راجع به برخی انتقادها نسبت سرعت فروش بلیت‌های اجراهای هوروش و رضا بهرام اعلام کرد:«اصولاً روند فروش بلیت کنسرت‌های جزیره کیش به همین ترتیب است. چرا که بیشتر مخاطبان کنسرت‌های کیش مسافران هستند و آنها صبح یا ظهر که به جزیره مي‌رسند، سپس نسبت به خرید بلیت اقدام می‌کنند. به همین دلیل نباید توقع داشت که بلیت‌ها از یک هفته قبل کامل به فروش برسد. ما قبل از شيوع كرونا در جشنواره نوروزي كيش هم تا قبل از شب و روز اجرا هم فروش زيادي را شاهد نبوديم.»
 
یکی دیگر از نکاتی درباره این اجراها وجود دارد انتقاد برخی از مخاطبان نسبت به برگزاری کنسرت در شرایط شیوع کرونا است. مدير عامل ققنوس در پاسخ به انتقادات مطرح شده چنین نظری داشت:«چند نکته درباره برگزاری این کنسرت‌ها و شرایط حال حاضر جامعه وجود دارد. اول این اجراها در منطقه اي برگزار می‌شود که شرايط آن قرمز نیست. دوم اینکه دو صندلی از سمت چپ و راست هر خانواده که بلیت تهیه ميکند بلاک می‌شود. سوم اینکه کنسرت در فضای باز است پس امكان انتقال ويروس به خداقل ميرسد و پروتکل‌های بهداشتی به دقت رعایت می‌‌شود. نکته چهارم این است که از همه این موارد مهم‌تر بحث صدور مجوز کنسرت‌های فوق از سوی ستاد مقابله با کرونا است. پنجمین نکته هم این است که از ورود افراد فاقد ماسك به سالن جلوگيري مي‌شود. همه این موارد را در نظر داشته باشید و به شرایط حال حاضر رستوران‌ها در تهران نگاه کنید. تهران وضعیت قرمز دارد و شرایط بحرانی است اما جلوی همه رستوران‌ها صف است و مردم در میزهایی نزدیک به هم می‌نشینند. آیا شرایط رستوران‌های تهران در این اوضاع برای کسی نگران کننده نیست؟ حقیقت این است که شرایط برگزاری کنسرت‌های ما نسبت به برخی محیط‌ها نظیر رستوران‌ها بهتر است و شرایط بهداشتی بهتری دارد. این در حالی است که صرفاً ترس و نگراني مردم از رستوران‌ها از بين رفته و در كنسرت‌ها هنوز وجود دارد. به علاوه اگر کسی همچنان گران است می‌تواند بعد از اينكه از رعايت مفاد و پروتكل‌هاي بهداشتي اطمينان پيدا كرد در کنسرت حضور داشته باشد. حقیقت این است که بايد با تلاش و استقامت و رعايت، چرخ هاي صنعت موسیقی ایران را دوباره راه‌اندازي كنيم چون حدود ٣٠٠ خانواده مستقيم و غير مستقيم از اين محل ارتزاق مي‌كنند و  کرونا حداقل تا یک سال دیگر با ما است.»
 
محمدحسین توتونچیان در پاسخ به سوال خبرنگار «موسیقی ما» راجع به احتمال برگزاری کنسرت‌های موسیقی در تهران اعلام کرد:«وضعیت استان تهران در حال حاضر قرمز است و در موقعیت بحرانی قرار دارد. وقتي وضعیت تهران سفید شود، بايد ستاد مبارزه با كرونا و مراجع ذيصلاح مجوز برگزاري را صادر كنند.»
 
 
اما مدیر شرکت «ققنوس» در ادامه از جزئیات جلسه‌ای اعلام کرد که در همین ماه مهر و در سکوت کامل خبری برگزار شد. جلسه‌ای که می‌توانست وضعیت برگزاری کنسرت‌ها را به صورت شفاف مشخص کند اما اینطور نشده است. توتونچیان درباره آن جلسه گفت:«در ماه مهر از اكثر برگزارکنندگان کنسرت‌های موسیقی  دعوت کردم و با رعایت نکات دقیق بهداشتی در هتل اسپیناس پالاس گرد هم آمدیم تا درباره شروع دوباره کنسرت‌ها همفکری کنیم. به دوستانی که در آن جلسه حضور داشتند گفتم که رستوران‌ها پس از یک دوره تعطیلی با وجود تمامی ضررها اقدام به بازگشایی کردند. رستوران‌داران با اقداماتی نظیر ضدعفونی محیط و هوا و سختگیری‌ به کارکنان و مشتری‌ها توانستند برای مردم اعتمادسازی کنند و ترس آنها برای حضور در رستوران کم شد. من هم به دوستان اعلام کردم که باید صنعت موسیقی حرکت خودش را شروع کند و برگزارکنندگان کنسرت باید با تحمل سختی و فشار، اجراها را آغاز کنند. برگزارکنندگان کنسرت می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی و جلب اعتماد مردم کاری کنند که ترس آنها برای حضور در سالن کنسرت از بين برود . با وجود طرح همه این مسائل از جانب من متأسفانه کنسرت‌گذاران موافق به برگزاری کنسرت نشدند. به همین دلیل من به تنهایی علم‌دار حرکت‌دادن چرخ صنعت موسیقی شدم. اصولاً سخت است که در کشور هشتاد میلیونی تنها باشم اما با وجود عدم موافقت همکاران، من تمام تلاش خودم را می‌کنم تا به اميد پروردگار بتوانم با رعایت نکات بهداشتی حضور مردم در کنسرت‌ها را هموار کنم.»
 
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 مهر 1399 - 16:30

دیدگاه‌ها

دوشنبه 28 مهر 1399 - 22:36

به اقای توتونچیان باید مدل شجاعت داد
دمش گرم که در این شرایط که خیلی از مردم دارند به سمت افسردگی میرند یکی هست که بفکر تحول روند دل مردگی هست

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود محمدحسین توتونچیان: به تنهایی علم‌دار حرکت‌دادن چرخ صنعت موسیقی شدم | موسیقی ما